Наука цікава, наука таємнича, наука може дивувати і захоплювати, пояснювати і заплутувати ще більше.
27 вересня 2018 року 3-В клас (класний керівник Алла Дмитрівна Ніколайчук) та 5-А клас (класний керівник Тетяна Юріївна Шайнога) занурилися у світ наукових винаходів, побувавши у музеї «Евріка», що знаходиться у місті Хмельницькому.
    Діти побачили безліч різноманітних ілюзій та головоломок, дзеркальний та лазерний лабіринти, побували в акустичній кімнаті, пробували намалювати себе через дзеркало, бавились з плазмовою лампою, стягуючи блискавки в одну точку власними пальцями і не тільки. І найголовніше – жоден експонат не схований за вітриною, лише глобус що левітує та 3-D принтер. Тут можна не боятися і сміливо поринати у вир наукових цікавинок, а заодно здійснити чимало відкриттів.
Ось такий музей. Класний, цікавий, не схожий на ті, у яких ми раніше бували. Однозначно, варто його відвідати.

  

   

   

Просмотров: 322 | Добавил: Паша | Дата: 28.09.2018 | Комментарии (0)

   Події, що відбуваються в Україні, беззаперечно засвідчують – найгостріше постає сьогодні питання, пов’язане з вихованням патріотизму та формуванням національної свідомості молодого покоління. Основним інститутом, що забезпечує організацію й функціонування всієї системи формування патріотичних якостей є держава, але важливу роль в цьому процесі відіграють й шкільні музеї.

   Саме тому 25 вересня у НВК №3 було проведено семінар-практикум керівників шкільних музеїв з питання “Виховання патріотів засобами музейної педагогіки”.

   Для всіх присутніх була проведена тематична екскурсія на тему: “Зв’язок поколінь”. Сьогодні Україна переживає найбільше випробування у своїй новітній історії - збройну боротьбу за незалежність та територіальну цілісність. У цій війні ми вже маємо загиблих і поранених, проте маємо і першу історичну перемогу - згуртовану націю, яка готова боротися за свої національні та політичні права. Серед захисників Батьківщини, у тому числі серед полеглих воїнів, також є й випускники Шепетівського НВК №3.

   Як і першому директору, Олександру Михайловичу Рожепі, так і сьогоднішнім випускникам випало на долю боронити нашу землю від загарбників.

   Після відвідин музею учасники семінару висловили свої побажання для наших захисників на патріотичних листівках, які разом з малюнками учнів будуть відправлені на Схід.

   Також учасники мали можливість бути присутніми на презентації книги “Рожденные страдать?”, яку представляв голландець Кор Роос. У цьому збірнику вміщено 33 свідчення людей, що пережили Голокост.

   Історію змінити неможливо. Але вкрай важливо знати та передавати новим поколінням інформацію про все світле, хороше, а також трагічне, що в ній відбувалось. Наша історія, на жаль, має сумні сторінки. Однією з таких сторінок є трагедія єврейського народу, Голокост.

   Музей при НВК №3 “Історія моєї школи” є осередком освіти виховання, який сприяє вихованню в молодого покоління національної свідомості, патріотизму, любові до рідного краю, свого народу, забезпечення духовної єдності поколінь і призначений збереженню та вивченню матеріальної і духовної культури.

   Становлення учня як громадянина та патріота – актуальна проблема сьогодення. Цей процес відбувається під час виховання та представляє цілий комплекс заходів, спрямованих на формування людини як особистості. Виховання дітей шкільного віку здійснюється в процесі навчальної та виховної роботи в школі та за її межами, формуючи свідому, активну, корисну для суспільства особистість. Провідна роль у цьому процесі належить шкільним музеям.

Дякую за допомогу в організації міського семінару вчителям кафедри суспільних дисциплін.

Керівник шкільного музею НВК №3 Оніщук М.В.

Просмотров: 375 | Добавил: Паша | Дата: 28.09.2018 | Комментарии (0)