Гончар – професія давня, і в Україні це ремесло було поширене у всіх регіонах, оскільки наша країна може похвалитися покладами різної глини, яка використовується для виробництва керамічного посуду і всіляких дрібничок.

Поблизу нашого міста у с.Судилкові є гончарна майстерня.          8 жовтня 2018 року радо зустрів 3-В клас Шепетівського НВК№3 (класний керівник Алла Дмитрівна Ніколайчук) мастер своєї справи Сміховський Вячеслав Владиславович.  Спочатку гончар розповів про види глини, які він використовує для виготовлення своїх виробів, показав піч, у якій обпалює горнятка, а згодом вчив дітей робити глечики з глини за допомогою гончарного круга. Створення горняток зі звичайної глини нагадувало трюк майстерного фокусника. Діти залюбки спостерігали за роботою майстра та своїх однокласників. А бриль із соломи та робочий фартух, які одягали діти, працюючи в парі з гончарем,  надавали цій справі особливого шарму.

Коли всі горнятка були зроблені та стали чекати своєї черги для обпалювання у печі, турботлива господиня Христина пригостила дітей випічкою та компотом з фруктів. На згадку про поїздку всі охочі придбали горнятка, чайнички, горщички.

Щиро дякуємо гончару   Сміховському Вячеславу Владиславовичу за такий гарний майстер-клас.

   

   

   

Просмотров: 401 | Добавил: Паша | Дата: 10.10.2018 | Комментарии (0)