Мова - втiлення думки. Що багатша думка, то багатша мова.
Любiмо ïï, вивчаймо ïï, розвиваймо ïï !
Борiмося за красу мови, за правильнiсть мови,
за приступнiсть мови, за багатство мови...
Максим Рильський
9-го листопада ми відзначаємо свято - День української писемності та мови. Мова — живий організм, який розвивається за своїми законами. Це нетлінний скарб століть, що передається від покоління до покоління і об’єднує минуле й прийдешнє. Це - спадкоємність не лише в межах роду, а й народу.
Традиційно в нашій школі було проведено ряд заходів, приурочених до святкування Дня української писемності та мови.
Так, вчителі української мови разом із старшокласниками (9-11 кл.) долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.
Усвідомлюючи величезне значення української мови для кожного громадянина нашої держави, діти 5-В та 8-А класів провели інформаційні хвилинки для учнів 1-11 класів, намагаючись довести всім, що мова - це серце нації .
Молодшим школярам вони розказали про історію виникнення цього свята, а також поцікавилися в слухачів, що для них значить рідна мова. Маленькі школярі, прослухавши повідомлення, усвідомили, що без мови ми можемо втратити найголовніше – радість людського спілкування.
Учні 5-х класів з вчителем українскої мови Пашинською Л.П. взяли участь у мовній грі ,,Їз витоків української писемності,,. Школярів найбільше зацікавила кропітка робота Нестора Літописця над пам’яткою літератури й історіографії «Повість минулих літ».
Педагог Михальчук М.В. разом із учнями 8-А,В класів створили ігровий проект "Мово українська, мово солов’їна ".
Учні 7-х класів з Данильченко Н.В. провели інтелектуальну хвилинку " Мовні пастки ". Пізнавальними для всіх стали цікаві факти про українську мову.
Цікавою та змістовною була година спілкування “Мова і писемність у цікавих фактах ”, яку підготувала та провела вчитель української мови Фомюк М.В. з учнями 9 –Б класу. На думку вихованців, такі заходи сприяють розширенню світоглядних позицій школярів та виховують глибоку повагу, ціннісне ставлення до національної культури та мови.
Та й це ще не всі події визначного дня у школі. Завідуюча шкільною бібліотекою Августинович Л.А. презентувала для учнів школи усний журнал ,, Рідна мово моя українська” .
Всі учні школи взяли участь у Міжнародному конкурсі знавців української мови ім. П. Яцека. Переможці шкільного етапу представлятимуть нашу школу і в міському конкурсі.
Отже, шлях становлення і розвитку української мови - це тернистий шлях боротьби. Українською мовою написані невмирущі твори Котляревського і Шевченка, Франка і Лесі Українки, Нечуя-Левицького і Коцюбинського. І всі українці повинні зрозуміти, що ми не маємо права втратити цей дорогоцінний скарб, адже мова, як і Україна, починається з нас.


