Мова - втiлення думки. Що багатша думка, то багатша мова.

Любiмо ïï, вивчаймо ïï, розвиваймо ïï !

Борiмося за красу мови, за правильнiсть мови,

за приступнiсть мови, за багатство мови...

Максим Рильський

   9-го листопада ми  відзначаємо свято - День української писемності та мови. Мова — живий організм, який розвивається за своїми законами. Це нетлінний скарб століть, що передається від покоління до покоління і об’єднує минуле й прийдешнє. Це - спадкоємність не лише в межах роду, а й народу.

Традиційно в нашій школі було проведено ряд заходів, приурочених до святкування Дня української писемності та мови.

Так, вчителі української мови  разом із старшокласниками (9-11 кл.) долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.

Усвідомлюючи величезне значення української мови для кожного громадянина нашої держави, діти 5-В та 8-А класів  провели інформаційні хвилинки для учнів 1-11 класів, намагаючись довести всім, що мова - це серце нації .

Молодшим школярам вони розказали про історію виникнення цього свята, а також поцікавилися в слухачів, що для них значить рідна мова. Маленькі школярі, прослухавши повідомлення, усвідомили, що без мови ми можемо втратити найголовніше – радість людського спілкування.

Учні 5-х класів з вчителем українскої мови Пашинською Л.П. взяли участь у мовній грі ,,Їз витоків української писемності,,.  Школярів  найбільше зацікавила кропітка робота Нестора Літописця над пам’яткою літератури й історіографії «Повість минулих літ».

Педагог Михальчук М.В. разом із учнями 8-А,В класів створили ігровий проект "Мово українська, мово солов’їна ".

Учні 7-х класів з Данильченко Н.В. провели інтелектуальну хвилинку " Мовні пастки ". Пізнавальними для всіх стали  цікаві факти про українську мову.

Цікавою та змістовною була година спілкування “Мова і писемність у цікавих фактах ”, яку підготувала та провела вчитель української мови Фомюк М.В. з учнями 9 –Б класу. На думку вихованців, такі заходи сприяють розширенню світоглядних позицій школярів та виховують глибоку повагу, ціннісне ставлення до національної культури та мови.

Та й це ще не всі події визначного дня у школі. Завідуюча шкільною бібліотекою Августинович Л.А. презентувала для учнів школи усний журнал ,, Рідна мово моя українська” .

Всі учні школи взяли участь у Міжнародному конкурсі знавців української мови ім. П. Яцека. Переможці шкільного етапу представлятимуть нашу школу і в міському конкурсі.
   Отже, шлях становлення і розвитку української мови - це тернистий шлях боротьби. Українською мовою написані невмирущі твори Котляревського і Шевченка, Франка і Лесі Українки, Нечуя-Левицького і Коцюбинського. І всі українці повинні зрозуміти, що ми не маємо права втратити цей дорогоцінний скарб, адже мова, як і Україна, починається  з нас.

   

   

 

Просмотров: 326 | Добавил: Паша | Дата: 12.11.2018 | Комментарии (0)

Інтелектуальна гра «Найрозумніший»
Всім відомо, що інтелектуальна гра ґрунтується на застосуванні гравцями свого інтелекту або ерудиції та є ефективним
інструментом формування розумових і пізнавальних здібностей учнів.
Дослідження вчених переконливо показують, що інтелектуальні можливості людей, яких звичайно називають
талановитими, не аномалія, а норма. Завдання вчителя та родини – розкрити мислення дитини, підвищити коефіцієнт його корисної дії, нарешті, допомогти використовувати ті найбагатші можливості, що дала йому природа і про існування яких багато хто часом і не підозрює.
Тож 9 листопада 2018 року 3-В клас зіграв у інтелектуальну гру «Найрозумніший». Всі діти класу захотіли спробувати свої сили.
Учні 3 класу, затамувавши подих, слухали запитання вчителя та відповіді гравців. Підводячи підсумки, діти зауважили, що у такі ігри грати не просто, потрібно швидко думати та багато знати. Та все ж одноголосно прийняли рішення провести нову гру у наступному місяці.
Вірю у своїх юних розумників! Впевнена, що у них все вийде!

  

  

Класний керівник 3-В класу
Алла Дмитрівна Ніколайчук

Просмотров: 354 | Добавил: Паша | Дата: 12.11.2018 | Комментарии (0)

Це  не просто музей історії школи. Це музей Дитинства, Шкільної Юності, музей Спогадів про найщасливіші шкільні роки, музей Зустрічі різних поколінь учнів, яким пощастило навчатися саме в Шепетівському НВК №3.

Недаремно кажуть: «Людина живе доти, доки її пам’ятають».  Саме тому, в день народження школи, 5 листопада,  відбулась у музеї зустріч  учнів 8-11 класів з колишнім директором Бунечко Нелею Йосипівною, яка ніби повернула учнів у часи свого керівництва, демонструючи фотокартки та відеоматеріал.  Школярі із захопленням слухали розповіді і дякували колишньому директору. Яскравим моментом зустрічі було привітання діючого директора Бабак Лілії Вячеславівни Бунечко Н.Й.

  

А у вівторок  з 8 год. 30 хв. і до 14 год. екскурсоводи проводили в шкільному музеї тематичну екскурсію «Директори школи». Протягом цього часу музей відвідали 19 учнівських колективів.

   

Виховний компонент музею школи невичерпний, адже експозиції постійно поповнюються. Музей школи крокує в ногу з життям, відчуває ритм часу, відгукується на все нове, намагається зберігати актуальність і творчий підхід до справи.

Просмотров: 319 | Добавил: Паша | Дата: 12.11.2018 | Комментарии (0)