10:59
Тиждень української мови та літератури (Шевченківські дні)

Він був як полум'я. Його рядки —
Дзвінкі і небезпечні, наче криця,
Переживуть і жито, і пшеницю,
І хліб, і сіль, і війни, і віки.

Леонід Кисельов

Образ Тараса Шевченка є символом української державності, української нації, національної єдності українців, символом внутрішньої свободи, чесності, правди, самовираження, символом, що надихає жити, боротися, кохати - як вічна святиня, як уособлення найвищого розуму і непізнаного духу, як невмируща душа і пам'ять української нації...

9 березня 2019 року Україна відсвяткувала 205 річницю з Дня народження Великого Співця – Тараса Григоровича Шевченка.

Наш навчальний заклад розробив план проведення Тижня української мови та літератури, зокрема шевченківських днів. З метою вшанування пам’яті та популяризації творчої спадщини Кобзаря було проведено ряд заходів, у яких учні  школи брали активну участь.

Розпочався тиждень цікаво та незвичайно: парад вишиванок зачарував своїм розмаїттям та барвами, а орфоепічні хвилинки «Говоримо правильно» зацікавили та нікого не залишили байдужими. Бібліотекар школи підготувала змістовну і оригінальну виставку «Кобзарів» різного видання, а у вестибюлі школи усі мали змогу переглянути інформаційний стенд «Тарас Шевченко – сонце України».

Упродовж тижня учні та педагоги школи мали змогу переглядати відеокалейдоскоп «Плекаймо рідну мову». А для 3-х класів учні 5-В та 8-А класів підготували і провели вікторину «Юний мовознавець» (вчитель Пашинська Л.П.). Учні залюбки змагалися один з одним за звання «Кращого юного мовознавця». Усі отримали задоволення, а переможці – подарунки. Учні 8-х класів провели Шевченко-квест (вчитель Михальчук М. В.)

5 березня було проведено нестандартний урок (коло спілкування) у 9-А класіна тему: «Приречені на любов… (за творами Т. Г. Шевченка «Катерина», «Наймичка»)» (вчитель Данильченко Н.В.). Учні розмірковували над вічним питанням кохання, висловлювали свою думку, обирали власну позицію, шукали відповіді на важливі життєві питання: засудити чи виправдати, ненавидіти чи кохати, любов окриляє чи розчаровує. Під час спілкування кожен зрозумів по-своєму в чому сенс життя людини і яке значення у її житті має кохання.

6 березня між учнями 6-Б та 6-В класів відбувся Шевченківський  КВК «Знавці творчості Шевченка» (вчителі Фомюк М.В., Костюк Л. С.). Учасники обох команд продемонстрували прекрасні знання творчості Шевченка, декламували вірші, виявили свою кмітливість, ерудицію та показали неабияку спритність. Вболівальники підтримували свої команди гучними оплесками та яскравими плакатами. З невеликим відривом переможцями стали учні 6-Б класу.

9 березня учні 8-х класів взяли участь у онлайн-тестуванні «Як я знаю Шевченка» (вчитель Михальчук М.В.)

Упродовж тижня учні школи створювали спільний проект «Наш Шевченко», який став окрасою вестибюлю.

А виховний захід «Мова та пісня у наших серцях», проведений 11 березня для учнів 5-11 класів (вчителі-словесники),  став своєрідним підсумком усього тижня української мови та літератури.

Шевченко – це той, хто живе в кожному з нас. Він – як сама душа нашого народу, правдива і щира…Поезія його розлита повсюдно, вона в наших краєвидах і в наших піснях, у глибинних, найзаповітніших помислах кожного, чий дух здатен pозвиватись». О. Гончар.

   

   

   

   

Категорія: Предметні тижні | Переглядів: 287 | Додав: Паша | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Имя *: Email *:
Код *: